امروزه با توسعه گوشی های هوشمند و تبلت ها ، طراحی بهینه سایت ها برای استفاده توسط گوشی ها و تبلت ها یک ویژگی مورد نیاز برای کاربران امروزی است. طراحی سایت واکنشگرا به این معنی است که قالب بندی سایت شما به گونه ای طراحی شود که در دستگاه ها مختلف مانند موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و... طراحی متفاوت و متناسب با سایز و رزلوشن نمایشگر آنها به خود بگیرد. تا کاربر به راحتی در نمایشگرهای مختلف با سایت شما ارتباط برقرار کرده و از امکانات آن به آسانی استفاده کند.

ABA-hero-4

تا چند سال پیش به ندرت یک وب سایت را مشاهده می کردید که یک نسخه موبایل نیز داشته باشد. شاید در آن زمان کاربرانی که از دستگاه هایی به غیر از کامپیوترهای شخصی صفحات وب را مرور می کردند بسیار اندک بود و طراحان صفحات وب و کمپانی های بزرگ از این درصد کوچک چشم پوشی می کردند.

اما امروز شما در کوچه و خیابان، در قطار، در مسیر حرکت به محل کار، حتی در هنگام استراحت و … می توانید به راحتی با استفاده از تبلت و موبایل صفحات وب را مرور کنید. این راحتی در استفاده و سرمایه گذاری عظیم غول های تکنولوژی بر روی دستگاه های متنوعی مانند تبلت و تلفن های هوشمند، باعث شده است سهم کاربرانی که از دستگاه هایی به غیر از کامپیوتر های شخصی صفحات وب را مرور می کنند بیشتر و بیشتر شود.

در الگوریتم های جدید گوگل سایت های موبایل فرندلی در لیست برتر گوگل قرار خواهند گرفت ، قرار گرفتن در لیست برتر گوگل بدین معنی است که شما در رتبه بندی سایت ها در صفحات اول گوگل مشاهده خواهید شد. و این یعنی افزایش رتبه در گوگل !

با توجه به اینکه امروزه کاربران از سایز های گوناگون صفحات در ابعاد بزرگ و کوچک برای دستیابی به صفحات اینترنت استفاده میکنند ، با طراحی سایت واکنش گرا دیگر نیازی نیست که برای هر دستگاه موجود در بازار با نمایشگر متفاوت یک سایت اختصاصی طراحی کرد. در نتیجه به طور کلی نیاز به راه‌اندازی نسخه موبایل جداگانه برای سایت شما نیست و زمان و هزینه‌های توسعه و نگهداری وبسایت کاهش خواهد یافت . در طراحی سایت یک نگاه واحد وجود دارد و دیگر شاهد چند پارگی نسخه های مختلف سایت خود نیستید. لپ‌تاپ؟ تبلت؟ موبایل؟ یا حتی دستگاهی که هنوز وارد بازار نشده؟ مهم نیست شما همه را پشتیبانی می‌کنید!

در جهان امروز که پر از تلفن های هوشمند و تبلت ها است طراحی واکنشگرا کلید تسلط بر اینترنت است.
برچسب ها :
17 آذر 1394 ساعت 12:12:23

  1. At last! Someone who unetnsdards! Thanks for posting!

نظرات و پیشنهادات